Het Tropenmuseum diende zondag dag als catwalk voor een performance die bij de tentoonstelling Cultuur Couture hoort. Bijna tweeduizend bezoekers kwamen een kijkje nemen. Cultuur Couture laat kleding en accessoires zien,
die zijn geïnspireerd door niet-westerse culturen. De tentoonstelling is nog tot en met 16 mei te zien.
Zes studenten van de Mode Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen, toonden hun collecties, tijdens twee catwalk performances. Zij krijgen in het derde jaar de opdracht om een traditioneel kledingstuk te repliceren, afkomstig uit een door de student zelf gekozen ‘wereldse’ cultuur. Aansluitend ontwerpen ze een eigentijdse collectie ontwerpen, geïnspireerd door het gekozen etnische kostuum. Een gedetailleerde research naar cultuur, patronen, stoffen, haardracht en make-up is daarbij een vereiste.
Het museum biedt met dit evenement een platform aan jong talent, en laat tegelijkertijd zien hoe de wisselwerking tussen westers en niet-westers inspirerend werkt voor nieuwe culturele creaties. De performances waren spectaculaire, maar verstilde voorstellingen, met een choreografie en muzikale compositie die specifiek waren toegesneden op het Tropenmuseum. De modellen - qua uiterlijk even gevarieerd als de ontwerpen - zijn begeleid door Kim Vos, ex-model en catwalktrainer van Bdifferent.
De Catwalk Performance onderdeel was van het Downtown programma van de Amsterdam International Fashion Week. De ontwerpers Nathalie Fordeyn, Izumi Hongo, Mariel Manuel, Setareh Mohtarez, Matthieu Thouvenot en Pierre-Antoine Vettorello namen er aan deel.
Check een korte impressie van de show op youtube
















